My Little Pony - Complete season 2 (3DVD):
Abych měl kompletní díly MLP, rozhodl jsem se vybrakovat obchod HMV. Po pečlivé úvaze, abych nekoupil něco, co už mám, jsem vybral kompletní druhou sezónu (společně s MLP Tales R4). Sice jsem přišel cca. asi o 2 ostatní epizody (např. ze sezóny 1), ale v tom případě bych byl nucen si koupit i to, co už mám (nebo co se mi nelíbí, např. Vzpoura v Rajském domě - mám to totiž na VHS v češtině, když to u nás ještě kdysi vysílali na Primě) a to se mi nechtělo. Mezitím, než to přijde (rozdělili to), jsem se díval dále na Internetu, zda nenajdu další zajímavé věci.
Našel jsem ještě jeden obchod v Austrálii, který má ale už kompletně všechny díly MLP a Care Bears. Je na adrese http://www.ezydvd.com.au/. Bohužel tam nemá popisky. Ale má o $3 levnější ceny než HMV. Popisky jsem si našel na http://www.moviestars.co.nz/DVDs, a budu zřejmě kupovat tedy Volumes 6-8 a 11, protože 9+10 jsem koupil už na HMV (na 5 je jedna epizoda, kterou nemám, ale kvůli ní se nevyplatí kupovat celý disk). Škoda, že na HMV se musí číslo karty zadávat stále znovu, ale údajně to je bezpečnější. Od nich jsem si ještě objednal kromě CB 9+10 další epizody My Little Pony (2xDVD), což celkem stálo (včetně poštovného) $57.9 AUD, tj. 887 Kč. Na EZYDVD chtějí také kartu zadávat při každé objednávce (ani nepoznali, že moje tel.číslo je mobil). Tady jsem si zase pro změnu vzal Care Bears 6-8,11. Mají tu i celý pack s 1200 minutami (!) za $55 AUD (pokud ještě nemáte nic). Mimochodem, je zde i převodník měn, takže si to můžete přepočítat (mých $54.24 mne přišlo na 829 Kč včetně poštovného). Zkrátka jsem zase kompletně "vyčistil" několik obchodů. Z EzyDVD odeslali balík den poté, ale naúčtovali si za něj ještě $21 AUD poštovné, takže to celkem přišlo na 1.259 Kč (75AUD). Z druhého obchodu to zřejmě poslali také (odečtená platba 649 Kč, nebo co to je - zatím totiž neposlali e-mail - na jejich WWW jsem zjistil, že odeslali 3 ze 4 DVD). O tom ale budu psát jindy.
Tak, v úterý jsem o tom přemýšlel a za 5 minut došla SMS, že mám doma balík. Inu, tak jsem se na to šel po práci podívat a ještě ten den jsem to celé stihl překoukat. Abych řekl pravdu, obal je pěkný, to se musí uznat, ale nijak zvláště uchvácen jsem těmi epozodami nebyl. Navíc se mi zdálo, že u většiny epizod je hudba příliš hlasitá a překrývá dost dabing, takže tomu skoro není rozumět. Rozhodl jsem se proto, že si to pustím všechno ještě jednou v klidu, abych náhodou nehodnotil něco hůře, než by si zasloužilo... stalo se. A musím říci, že to opravdu pomohlo. V každém menu disku najdete reklamu na další DVD, ale to Vás asi moc zajímat nebude. Každá epizoda trvá +/- 9 minut a 30 vteřin, kromě poslední epizody Questu, ta trvá o 1 minutu déle. Po začátku většiny (možná všech) epizod, které tvoří dohromady jeden celek, je ukázka z minulé části. Před některými jsou také titulky (a za některými také). Naštěstí na těchto discích jsou kapitoly umístěné i mezi titulky a epizodu, popř. ukázky a ten zbytek, takže můžete lehce přeskákat tam, kam chcete (pokud navíc přehráváte epizody jako ALL, přehrávač tyto ukázky přeskakuje automaticky). Hodnotit budu procentuálně oproti ostatním dílům MLP z G1, takže to nebude zase až tak malé hodnocení, ale věřte, že už 80% se blíží úrovni Bright Lights. U každé epizody také zmíním krátce děj a případně i to, co mne na první pohled zaujalo. Postupně zde tedy najdete tyto epizody (celkem 177 minut, což není na 3 disky moc):
--- 1. disk ---
* ICE CREAM WARS (Zmrzlinové války)
Roční poníci hlídají malá dvojčata, a aby je uklidnili, zajdou s nimi do obchodu pro zmrzlinu. Jenže ta došla, protože její dva výrobci, Rocky Trhák a Čokomet Čoko se pohádali kvůli domněnce, že jeden druhému ukradl recept. Děti se to pokusí vyřešit, ale podaří se jim pouze vyvolat válku. Tuto epizodu mám i v češtině, jenže Češi asi nepochopili, že ve světě MLP nejsou žádní poníci, ale jen ponice (výjimkou jsou Big Brother Ponies), a klidně udělali z Baby Lickety-Split (která v této epizodě jako jediná vyroste do kategorie "Poníci s prvním zoubkem" a už není jen "Baby") kluka (a pojmenovali ho Lízátko). Jistě si všimnete, že většina, ne-li všichni poníci mají svou dospělou verzi a zároveň své Baby verze (výjimkou jsou Novorozená dvojčata). Hodnocení hudby a písní je 80%, hodnocení příběhu (grafika a děj) je 70%, a hodnocení toho, jak je tomu rozumět (občas je totiž hudba příliš hlasitá a překrývá dabing), je 90%.
* MISHMASH MELEE (Popletená rvačka)
Když Shady (Stínka), Wind Whistler (Hvízdka), Gusty (Větřka) a Fizzy (Šumka) hrají polo, ztratí se jim míček. Při jeho hledání se ovšem dostanou do podzemní jeskyně, kde pracují Obyvatelé kotliny, kteří se starají o to, aby rostl les a příroda byla v rovnováze. Naše čtyřka ovšem omylem otevře sud Rovnováhy a tím se všem v okolí změní povaha na zcela opačnou. Hudba je 70%, příběh 80% a dabing (jak je tomu rozumět) 90%. Oproti popisu z DreamValley-MLP.COM je to docela zklamání.
* RETURN OF TAMBELON (Návrat Tambelonu) - 4 epizody
Začínají se dít divné věci. Poníci Jednorožci, kteří se "odmžiknuli", se nevrátili zpět. Údajně to má souvislost s nějakým ztraceným městem. Legenda praví, že toto město se z říše temnoty zjeví po 500 letech, jak přísahal jeho vládce, Grogar, a jeho obyvatelé, kteří slouží nuceně jejich pánovi (protože mají ruce), ovládnou zemi poníků. Brzy vyjde najevo, že to je pravda. Vojáci, vybavení lasery, nemají s ovládnutím země žádné potíže a Grogar se připravuje na půlnoc, aby vyhostil všechny původní obyvatele do země stínů! Hudba má průměrně 90%, příběh 90% a dabing 98% (kromě osla, který má jen 85%). V této epizodě je asi jedna nelogická věc a to jsou dlouho stojící a zírající stráže u brány, když na ně běží hromada poníků.
--- 2. disk ---
* THROUGH THE DOOR (Skrz dveře) - 2 epizody
Paradise (Rajče), North Star (Severka nebo Polárinka - tady Češi v překladu bodovali) a Lofty (Pyška) jsou na průzkumu, když odhalí jakési dveře. Podle legendy se nesmí otevírat, protože pak prý přijde monstrum. Jedna z ponic to přeci jen zkusí, a když se nic nestane, zklamaně odletí pryč. Jenže dveřmi se začnou hrnout do země poníků různé pohádkové bytosti. A např. Heart Throb (Srdcebuška) se zamiluje do prince Krasoně (a neustále za ním létá). Jenže pak ze dveří vyjde netvor. Tedy, alespoň to měl být netvor. Jak se totiž zjistí, mimo dveře mají všichni úplně jiné vlastnosti. Najdete zde narážku na Jamese Bonda (jsem Hood, Robin Hood). Hudba 70%, příběh 80% a dabing 99%.
* SWEET STUFF AND THE TREASURE HUNT (Cukrovinka a honba za pokladem)
SS má pocit, že nic nedokáže udělat správně. I při hraní je všem jen na obtíž. Tak to ovšem připadá jí. Když Megan organizuje hru hledání pokladu, přidělí ji Whizzeru (Krásku), která strašně rychle mluví a také létá, takže SS vůbec nestíhá. Nakonec to bude ale ona, kdo najde hlavní cenu. Hudba 85%, příběh 90% a dabing 95%.
* THE PONY PUPPY (Poníkovské šťěňátko)
Tři děti si hrají a jedno spadne do vody. Zachrání ho štěně. Tedy, obří mladá fenka (co také jiného). Poníci se rozhodnou si ho nechat. Postaví mu boudu, ale i tak jsou s ním jen samé starosti (a navíc jeho spotřeba jídla není zrovna zanedbatelná). Navíc na jaře ještě povyroste. Naštěstí se objeví jeho původní smečka a odvede si ho s sebou. Hudba 93%, příběh 95% a dabing 95%. Epizoda je celkem pěkná, ale i tak jsem od ní čekal mnohem víc (navíc je moc krátká).
* WOULD BE DRAGON SLAYER (Byl by vrahem draků)
Megan a ostatní poníci zachrání draka Spika od malého kluka na velbloudovi (hlas má ale tak na 30 letého). Jak se ukáže, je to panoš, který se snaží vykonat dobrý skutek, aby se stal rytířem (asi nemá rád draky). Poníci se mu pokusí pomoci, ale jak se sami přesvědčí, Alonso je jedna velká pohroma a nic se mu nedaří. Když poprvé (a naposledy) uvidíte v tom zámku princeznu, tak pokud Vám nebude připadat jako Lea z Hvězdné války: Epizoda IV, tak se asi málo díváte na filmy :-). Hudba 99%, příběh 89% a dabing 95%.
--- 3. disk ---
* BABY, IT'S COLD OUTSIDE (Venku je chladno, děvče) - 2 epizody
Když se jednoho dne děti vzbudí do nečekaného sněhu, jdou si ven hrát. Jen málokdo si uvědomuje, že tato vánice má původ ve vládci severu, králi Chalatanovi. Ten chce ovládnout celý svět, a proto z něj nejprve chce zimou odstranit všechny původní obyvatele. Jediný, kdo z toho nemá radost, je jeho syn Edgar. Je tu jedna zjevná chyba, když uvidíte zmrzlého Sonnyho ve vězení, jak na něj malý tučňák dává kožich, tak v dalším záběru je tento kožich také zmrzlý, a hned v dalším už zase ne. Hudba 80%, příběh také 80%, a dabing 75%.
* THE QUEST FOR THE PRINCESS PONIES (Výprava pro princezny) - 4 epizody
Tuto epizodu jsem už hodnotil, protože byla na jednom DVD, které jsem kupoval zvlášť. Je to o tom, jak Lavan, král démonů, ukradne princeznám jejich hůlky, aby se přeměnil na nejmocnější bytost. Mezitím však v celé zemi kolabuje magie. Epizoda není navíc ani v popisu kolekce psaná (na internetu, jinak na DVD už ano). Při Lavanově proměně je chyba, kdy je jeho ruka (zápěstí a prsty) v jednom záběru normální (láva) a ve druhém už změněná na krystal celá. Také při zpátečním letu, kdy princezna Tiffany nese Megan, jí něco Megan říká, ale ústy chvíli pohybuje princezna! Příběh hodnotím na 90%, porozumnění 99% a hudbu na 95%.
Tak to je tedy vše. Dá se říci, že nejsem ta správná cílová skupina (ani nejsem holka), ale myslím, že je lepší mít něco, co mne ani tak moc nezaujalo, než to nemít a litovat toho. A jinak, kdyby Vás to zajímalo, správné pořadí sledování Care Bears je toto: Care Bears Movie, MAD Productions (2 díly), DiC series, New Generation (2.film), Care Bears Family, Care Bears in NutTracker, WonderLand, Joke-A-Lot a Big Wish (celkový počet dílů dosahuje 90). I když, série od MAD byla asi první, pak teprve film. U My Little Pony je to trochu lépe organizované: Rescue from the Midnight Castle, Escape From Katrina (kde ovšem vypadá Megan a Spike trochu divně), The Movie (ano, film je až 3.), První (začínající End of the Flutter Valley; 18 epizod) a Druhá sezóna (7 epizod), Tales (26 epizod), Dancing in the Clouds, Friends Are Never Far Away, Very Minty Christmas, Charming Birthday, Princess Promenade, Ladybug Jamboree a Runaway Rainbow.